Aldazabal Zendoia, Iker	

 ?-?-1984	



Años 2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007
 
Año 1999
cadete 1º
 
2	Getxo
3	Balmaseda
4	Tximelarre
4	Gernika
5	Durango
5	Morga
 
Año 2000 	

Cadete 2º  	



1	Karrantza
2	Cto. Bizkaia

2	Erandio

3	Usánsolo

5	Kortezubi
6	Ermua
7	Balmaseda
7	Laukiz
7	Durango
10	respaldiza
10	Mendata

	

Año 2001 Lekeitialde 	

Junior 1º  1 victoria	

	

1	Gordexola

3	Sodupe

	

Año 2002 Lekeitialde	

Junior 2º 4 victorias	



1	3ª etapa 2º sector Bizkaiko Itzulia

1	Trápaga

1	Ondarroa

1	Santurtzi

2	Galdakao

2	Igorre

3	Vuelta a la Alcarria

3	Gernika

3	Muxika

4	Atxondo

5	Berriatua

6	Ugao

6	Bedia

6	Kortezubi

6	Sodupe

6	Cto. Euskadi junior 2º

6	Amorebieta

6	Getxo

7	Areatza

10	Zalla

10	Urduliz

10	Trápaga

13	Cto. Bizkaia

14	Cto. Bizkaia c.r.i.

24	Bizkaiko Itzulia

27	Vuelta a Besaya

	

Año 2003 Lekeitialde	

Sub 23	



16	Antzuola

28	Gorliz

28	Leioa

32	Ermua

41	Olazugutia

51	Mendexa

57	Amorebieta

60	Aiegui

63	Lekeitio

69	Laukiz

78	Agurain

142	 Llodio (e)


Año 2004 Lekeitialde

Sub 23



10	Abadiño (e)

11	Truzios

21	Gernika (e)

21	Berango (e)

22	Bergara (P)

22	Busturia

25	Antzuola

26	Ermua

27	Beasain

28	Olazagutia (e)

29	Markina

31	Lekeitio

32 	Laudio (Pedruzo) (e)

32	Elgoibar

33	Villaba

36	Amorebieta

38	Tolosa (e)

39	Litzartza

42	Aiegui

47	Oñati

47	Laukiz

48	aretxabaleta (e)

48	Ereño

49	Lemoiz (e)

58	Bergara (e)

61	Gorliz

63	Durana (e)

91	Amurrio (e)



Año 2005 Bidelan Kirolgi

Sub 23



5	Fitero
5	Santander

9	Gernika*

10	Laudio

13	Oteiza

13	Lerin

13	Amurrio

18	Bermeo*
18	Asteasu

20	Laukiz*

23	Abadiño

25	Lezo

26	Vta. Valladolid

28	Zegama*

29	Lemoiz

30	Lazkao

30	Irun
33	segura

34	LLodio (Pedruzo)

35	Zuyano

42	Vta. Bidasoa

42	Huarte

44	Mañaria

49	Estella

51	Aretxabaleta
58	Volta a galicia (e)
 
Año 2006 Bidelan Kirolgi
sub23
 
3	Lekeitio (sub23)
4	Laukiz (sub23)
5	Cto. Bizkaia (Campeón Bizkaia sub23)
6	Berriatua (e)
6	Gernika (e)
7	Berango (e)
9	Vuelta a Valladolid
11	Camargo (Cantabria)
13	Ororbia (e)
14	Bermeo (sub23)
15	Zegama (e)
15	Lezo (e)
16	Durana (e)
16	Iratxe (sub23)
16	Lazkao (e)
23	Tolosa (e)
23	Laudio Saria (e)
24	Soraluze (e)
27	Estella Zunz (e)
27	Oiartzun (e)
27	Ogarrio (Cantabria)
28	Amurrio (e)
28	Memorial Inguanzo (Copa España)
30	Cto. Euskadi
35	Laudio-Ped(e)
37	Gorla (e)
43	Murgia (e)
45	Vuelta a Bidasoa
45	Bira
53	Balmaseda
61	Mañaria (e)
 
 
2007 Bidelan Kirolgi
elite  1 victoria
 
1	Abadiño
5	Lizarra
10	3 dias de la Ascensión
10	Vuelta a Salamanca
12	Segura
15	Santander
15	Elgeta
16	Fitero
17	Lezo
21	Irun
21	Leint-Gatzaga
22	Balmaseda
22	Murgia
22	Haro
23	Villatuerta
25	Huarte ???
26	Berriatua ???
26	Colindres
31	Memorial Inguanzo
36	Renedo
40	Lekeitio
42	Legazpia
47	Baiona-iruña
50	Premio Macario
51	Loinaz proba
51	Laudio Pedruzo
53	Bizkaiko Bira
62	Subida Urraki
66	Memorial valenciaga
85	Txuma
94	Durana